تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

  • 08/06/1397 04:12:53 ب.ظ
  • 21604 نفر

قفل ضد سرقت از مهم ترین قسمت های یک درب ورودی می باشد. مغزی قسمتی از قفل است به پرخاندن کلید در داخل آن درب باز و بسته می شود. برای کسب اطلاع در مورد چگونگی تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت و اطلاع از هزینه ها با ما در این مقاله همراه باشید.

تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

همان طور که می دانید هر چیزی از جمله قفل ها طول عمر محدود خودشان را دارند و بعد از مدتی مجبور هستیم آنها را با قفل های جدید تعویض کنیم. با کمی صبر و حوصله و یادگیری مراحل ساده تعویض مغزی قفل درب می توانید خودتان بدون نیاز به فرد متخصص این کار را انجام دهید و مطمئن باشید که از انجام این کار لذت خواهید برد .

البته تعویض مغزی قفل درب و نصب دستگیره جدید همیشه برای زیبایی و نو شدن نیست و در بیشتر موارد برای حفظ امنیت بیشتر است . مشخصا در هر جایی که زندگی کنید سارقین منطقه هم به روز هستند و در کمین های خودشان قطعا خانه ها و قفل هایی را مورد هدف قرار می دهند که می دانند فرسوده و قدیمی هستند و امنیت لازم را ندارند . پس یکی از دلایلی که هر چند وقت یکبار لازم است که قفل های درب خانه یا محل کارمان را تعویض کنیم این است که گزینه مناسب را از جلوی راه سارقین برداریم . چون هیچ سارقی حاضر نیست به عنوان مثال با یک قفل دیجیتال در بیافتد ! چون می داند که اگر بر فرض محال بتواند قفل دیجیتالی را باز کند انقدر برای او زمان گیر است که قطعا گیر می افتد و هیچ دزد عاقلی این ریسک را نمی کند !!

با قفل دیجیتال درب ضد سرقت و نحوه باز نمودن قفل درب ضد سرقت آشنا شوید.

مراحل تعویض مغزی قفل درب

تعویض مغزی قفل

۱- اندازه گیری دستگیره

معمولا قسمت جلو و پشت قاب قفل ها به یک میزان و به یک اندازه از مغزی قفل نیستند . بنابراین قدم اول برای اینکه از گیج شدن و دردسرهای بعدی تعویض قفل درب در امان بمانید این است که این فاصله را اندازه بگیرید .

در اکثر قفل های جدید این فاصله بین ۶ تا ۶٫۵ سانتی متر است و معمولا هم پیچ و مهره های جلو و پشت دستگیره با هم یکی هستند . اما باز هم برای اطمینان بیشتر و اینکه ممکن است قفل شما از نوع قدیمی باشد بهتر است قبل از اینکه به فروشگاه قفل بروید و یک قفل جدید بخرید این اندازه گیری را انجام دهید .

چون اگر قفلی بخرید که نسبت به قاب و سوراخی که در حال حاضر روی قفل دارید کوچک و بزرگ باشد آن وقت است که گرفتار می شوید و به یک نجار نیاز پیدا کنید که با دستگاه بخواهد جای قفل را در بیاورد .

۲- پیچ های دستگیره را باز کنید

در ابتدا می خواهیم قسمت داخلی دستگیره را در بیاوریم و برای اینکار نیاز داریم که تمامی پیچ ها را آزاد کنیم. برای باز کردن راحت تر پیچ ها اگر پیچ گوشتی برقی ندارید حتما بدنه دستگیره را با یک دست سفت و محکم بگیرید و بعد اقدام به باز کردن پیچ ها بکنید .

اما گاهی پیچ ها در دستگیره های جدید تر در دید نیستند و به صورت مخفی هستند و لازم است از آچار آلن استفاده کنید .

۳- دستگیره را جدا کنید

بعد از باز کردن پیچ ها لازم است دو طرف دستگیره را از داخل و بیرون بگیرید و با یک چند حرکت بخش های مختلف دستگیره را از درب جدا کنید .

احتیاط : در این زمان باید خیلی مراقب باشید که درب بسته نشود

۴- چرخ لنگر قفل را باز کنید

بعد از باز کردن دستگیره های بیرونی و داخلی قفل درب نوبت به چرخ لنگر قفل است . برای باز کردن چرخ لنگر قفل درب ضد سرقت هم فقط کافی است پیچ های آن را باز کنید و بعد چرخ لنگر را بیرون بکشید .

اگر قفلی که می خواهید جایگزین کنید از همان برند قفل قبلی و از همان مدل است می توانید این قسمت چرخ لنگر را تعویض نکنید . البته فقط در صورتی می توانید اینکار را بکنید که با مقایسه قفل قدیمی و جدیدتان در کنار هم به این نتیجه برسید که هر دو یکی هستند.

۱- در ابتدا چرخ لنگر را نصب کنید

چرخ لنگر قفل جدید را در جایگاه خودش بگذارید و پیچ هایش را ببندید . در این مرحله دقت کنید که کاملا چرخ لنگری دستگیره درب جدید باید محکم شود پس اگر احساس کردید که سوراخ قبلی برای قفل جدید کوچک است می توانید با دریل و یا ابزارهای دیگری مثل چکش و قلم سوراخ را کمی گشاد تر بکنید تا چرخ لنگری در جای خودش درست جا بیافتد .

۲- دستگیره جدید را نصب کنید

حالا زمانی است که بعد از اطمینان از سفت شدن چرخ لنگری باید قاب بیرونی دستگیره ها را نصب کنید . این مرحله سخت نیست و فقط باید دقت کنید که این دو قسمت در هم به خوبی چفت شوند و بعد پیچ ها را ببندید .

۳- دستگیره را امتحان کنید

بعد از نصب و مونتاژ قطعات قفل درب بهتر است قبل از بستن درب حتما دستگیره ها را یکبار امتحان کنید تا پشت درب نمانید.

برای تعویض مغزی و سیلندر قفل به کمی تجربه و مهارت نیاز دارید. در صورت نیاز می توانید با افراد ماهر در این زمینه مشورت نمایید.

درب ضد سرقت خوب,درب ضد سرقت ایمن,بهترین درب ضد سرقت,مشخصات درب ضد سرقت

راهنمای خرید درب ضد سرقت

در هنگام انتخاب و خرید درب ضد سرقت به یک سری نکات باید توجه کنیم تا بتوانیم بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنیم .
مشخصات درب ضد سرقت,درب ضد سرقت,بهترین درب ضد سرقت

مشخصات درب ضد سرقت

مشخصات درب ضد سرقت چینی : درب ها ی ضد سرقت چینی دارای 4 عدد لولا هستند که به صورت مخفی بوده و قابلیت ریگلاژ را نیز دارند و بر روی آن یه عدد چشمی و زنگ نصب شده است و علاوه بر دستگیره های زیبا دارای قفل شب بند می باشند.
اجزای درب ضد سرقت,درب ضد سرقت

اجزای تشکیل دهنده درب ضد سرقت

درب ضد سرقت ممکن است به انواع مختلف قفل های ضد سرقت مجهز شده باشد. هر کدام از این قفل ها دارای میزان امنیت های متفاوتی هستند. مهم ترین و اصلی ترین اجزا در درب ضد سرقت، قفل ها هستند. بنابراین هنگام خرید درب ضد سرقت حتما به قفل آن توجه کنید.
بهترین درب ضد سرقت,انواع درب ضد سرقت,بهترین برند درب ضد سرقت

بهترین درب ضد سرقت

مهم ترين سؤالي كه براي خريد ار درب ضد سرقت پيش مي آيد اين است كه چه نوع درب ضد سرقتي بخريم؟ انواع مختلف درب ضد سرقت در بازار وجود دارد و با مراجعه ی خريدار به فروشگاه ها وشركت هاي توليد و فروش درب ضد سرقت انواع مختلف آن را مي بينيم
تماس بگیرید