درب داخلی ساختمان,درب hdf,درب اچ دی اف,درب ضد آب,درب چوبی,درب چوبی اتاق,درب اتاقی,درب اتاق,درب ملامینه,درب پی وی سی,درب abs,درب چوبی اتاق خواب,درب چوبی ساختمان

توضیح کامل مشخصات انواع درب های ساختمانی | مزایا و معایب درب های ساختمانی

  • 24/11/1397 05:03:14 ب.ظ
  • 12267 نفر
جهت اطلاع از قیمت دربهای ضد سرقت بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. قیمت درب ضد سرقت

خرید درب داخلی

درب‌ های داخلی از جمله عناصری هستند که تاثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون فضاها دارند. علاوه بر زیبایی، شما باید میزان بودجه‌ تان را برای خرید درب در نظر بگیرید. همچنین نوع فضایی که قصد دارید درب را برای آن انتخاب کنید تاثیر مستقیمی بر روی انتخاب نهایی‌ دارد. درب‌ های داخلی ساختمان از جنس‌ های متفاوتی تولید می‌ شوند. در گذشته درب‌ ها، از چوب کامل ساخته می‌ شدند. ولی با گذشته زمان ، انواع مختلفی مانند ام‌ دی‌ اف ، اچ‌ دی‌ اف ، پی‌ وی‌ سی و … طراحی و تولید شدند.

معرفی انواع درب ساختمانی

درب های ساختمانی هم مانند دیگر عناصر موجود در ساختمان انواع مختلفی دارند که عبارتند از: درب ساختمانی داخلی و درب ساختمانی خارجی. همان طور که از نام آن ها پیدا است درب ساختمانی داخلی به درب هایی گفته می شود که در در داخل ساختمان و فضای داخلی نصب می شود و درب های خارجی در بیرون از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.

درب ساختمان داخلی

درب هایی که در داخل ساختمان و برای جدا کردن بخش های داخلی ساختمان مانند اتاق خواب ها، سرویس بهداشتی و ورودی واحد نصب می شوند، درب های داخلی در ساختمان گفته می شود که معمولا چوبی هستند. این درب ها عبارتند از : ABS، MDF،HPL، HDF ، PVC، تمام چوب و درب های ضد سرقت 

درب ساختمانی ABS

این نوع از درب های ساختمانی از بدنه ام دی اف یا نئوپان با روکش ABS پوشانده می شود و به علت ضد آب بودن غالبا برای درب سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

درب ساختمانی MDF

درب هایی با روکش ام دی اف هستند که به دلیل زیبایی و کیفیت آن ها مورد توجه قرار می گیرند و برای نصب در ورودی آشپزخانه و یا اتاق خواب مورد استفاده است که هم می توانید از روکش دار و بدون روکش آن استفاده کنید.

درب ساختمانی HDF

نوع دیگری از درب ها که مناسب برای استفاده در فضای داخلی می باشند درب های اچ دی اف است. برای ساخت این نوع از درب ها یک کلاف چوبی مستطیل شکل به ابعاد درب ساخته می شود و بعد ورق های اچ دی اف بر روی کلاف پرس می شوند. برای اینکه مقاومت درب در برابر ضربه و شکستگی بیشتر شود، فضای خالی میان درب ها را با شبکه بندی چوبی پر می کنند.

خصوصیات درب اچ دی اف

درب اچ دی اف را از یک کلاف اصلی چوبی می‌ سازند و سپس دو طرف کلاف چوبی را با ورق‌ های اچ دی اف پوشش می‌ دهند. ناگفته نماند این ورق‌ ها به صورت پرس شده بر روی کلاف قرار می گیرند و از استقامت خوبی برخوردار هستند. در فضای خالی بین دو ورق از قطعات مشبک که شبیه لانه زنبور است استفاده می‌ شود. همچنین برای پر کردن حفره‌ های خالی کلاف میانی ، می توان از یونولیت یا پشم سنگ استفاده کرد تا هم درب در برابر ضربه مقاوم شود و هم عایق مناسبی ایجاد شود. بر روی سطح ورق اچ دی اف شیارهایی با نقش چوب طراحی شده است که حس چوب طبیعی را به محیط می بخشد. در کارخانه رنگ سفید بر روی درها زده می‌ شود که شما می توانید مناسب با نیازتان رنگ درب را تغییر دهید.

نحوه توليد درب HDF ، مزیت های دربهاي HDFو مشخصات دربهاي HDF

اچ دي اف (HDF)یا همان High Density Fiber  به نوعي تخته فيبر گفته میشود که به روش خشک توليد مي شود به صورتی که چگالي آن بالاي 800 کيلوگرم بر متر مکعب مي باشد.
در واقع امروزه توليد درب هاي ساختمان های مسکوني و آپارتمان ها به يکي از دو روش زير انجام میشود:

1.    تولید درب هاي تمام چوب :

اینگونه درب ها به طور کامل با چوب ساخته شده و هیچ فضای خالی بین آن وجود ندارد. یعنی در حقیقت درب تو پر است و یک تکه چوب است. 

2.    تولید دربهاي روکش دار:

ساخت اين درب ها به گونه ای است که ابتدا يک کلاف چوبي به شکل مستطيل با توجه به ابعاد درب مورد نظر ساخته مي شود و سپس ورق هاي پيش ساخته اي مانند ورقهاي HPLیا ورق هاي HDF و ساير ورق ها نسبت به سفارش مشتري بر رو و پشت کلاف پرس میشود. در نهایت فضای خالی پشت درب و روکش با شبکه های چوبی یا مقوایی که بسیار شبیه لانه های زنبور هستند پر میشود تا مقاومت آن در برابر ضربه بیشتر شود.
چنانچه نیاز به عایق بندی درب باشد میتوان از پشم سنگ یا یونولیت بین فضای خالی روکش و پشت درب استفاده کرد. 
درب اچ دي اف مانند خیلی از درب هاي موجود در بازار جزء دسته درب هاي روکش دار مي باشد. روکش هاي اچ دی اف توسط توليد کنندگان رويه تولید و آماده مي شود و در نهایت این روکش ها روی کلاف های ساخته شده توسط تولید کنندگان پرس خواهد شد.این روکش ها ساخت کشور های مانند چین ، مالزی ، ترکیه و رومانی است که وارد ایران میشوند که از نظر کيفي و قيمت، رويه هاي اچ دی اف ساخت کشورهای مالزي و چين در يک سطح و  رويه هاي اچ دی اف ساخت کشورهاي روماني و ترکيه نيز در يک سطح قراردارند. در حال حاضر روکش های ساخت کشور های ترکیه و رومانی از کیفیت بهتری در بازار ایران برخوردار هستند.

انواع مختلف درب های داخلی ساختمانی HDF و MDF

قیمت درب داخلی ساختمان بر مبنای میزان کیفیت نوع رویه درب داخلی و کیفیت متریال و کیفیت رنگ کاری درب داخلی ساختمانی مورد استفاده در استراکچر درب داخلی مورد ارزیابی و قیمت گذاری قرار می گیرد. قیمت درب داخلی HDF نیز از این قانون مستثنی نمی باشد. رویه های درب HDF از کشور های مختلف ترکیه و چین خریداری می شود. قیمت درب داخلی ساختمانی HDF بر مبنای نوع رویه قیمت گذاری می شود. 

نحوه قیمت گذاری درب های سرویس و اتاقی HDF 

بطور مثال کارخانجاتی که درب داخلی ساختمان HDF با رویه ترک درجه یک استفاده می کنند با کارخانجاتی که از رویه چینی درجه ۳ استفاده می کنند نوع قیمت متفاوتی دارند. پس مرحله اول در قیمت درب HDF نوع مواد مورد استفاده بود. در مرحله دوم قیمت درب HDF بر مبنای نوع و میزان تولید نیز می باشد. بطور مثال کارخانه ای که تولید درب HDF در ماه ۵۰۰ لنگه دارد با کارخانه ای که بیشتر از ۳۰۰۰ هزار درب داخلی HDF در سال تولید می کند اختلاف قیمت دارند. هزینه های سربار برای کارگاه های کوچک بسیار زیادتر از کاخانجات می باشد. هزینه تولید کارگاهی با هزینه تولید کاخانه نیز متفاوت می باشد. پس علاوه بر این میزان تولید نیز بر قیمت درب HDF تاثیرگذار می باشد. نحوه قیمت دهی درب سرویس و اتاقی HDF و MDF نیز بر اساس نوع متریال مورد استفاده می باشد. قیمت درب داخلی HDF از درب های MDF کمتر می باشد. قیمت درب HDF بر مبنای ضخامت رویه HDF و نوع رنگ پوششی مورد استفاده و طرح درب و شیشه دار بودن یا نبودن درب سرویس یا اتاق HDF می باشد. قیمت درب سرویس و اتاق MDF نیز بر مبنای ضخامت MDF مصرفی از یک طرف و طرح درب از طرف دیگر می باشد. طرح هایی که برجسته می باشند از طرح های ساده و CNC هزینه ی تولید کمتری دارند. از طرف دیگر بعضی از مشتری ها تمایل دارند که درب داخلی ساختمانی MDF دو طرف برجسته سفارش دهند که در این صورت به قیمت درب داخلی MDF افزوده می شود.

درب های اتاقی و سرویس HDF

از دیرباز برای تقسیم بندی محیط ها و مکان ها از درب های چوبی قدیمی استفاده می شده است. با صنعتی شدن و شهری شدن، درب های اتاقی و سرویس، مشخصات ویژه خود را پیدا کردند و کم کم سرویس ها به داخل واحد های اداری یا تجاری یا مسکونی وارد شدند. به همین دلیل درب های اتاقی جایگزین درب های فلزی سرویس های بهداشتی شدند. در کنار این موضوع بحث ضد آب بودن یا مقاومت در برابر آب درب سرویس نیز مطرح شد که متریال های مختلفی برای ضد آب کردن درب های اتاقی مورد استفاده قرار گرفت. روکش های PVC به همین منظور برای درب های سرویس مورد استفاده قرار گرفت. در سالیان اخیر بحث مقاومت در برابر آب درب های سرویس منوط به روکش های ضد آب نشده است و کارخانجات به سمتی رفته اند که متریال مورد استفاده در داخل درب را به جای کلاف چوبی و کلاف فلزی از متریال های ضد آب استفاده می کنند. البته از درب سرویس HDF و درب اتاق HDF نیز برای این امر استفاده می شود که می تواند اچ دی اف را جز محصولات مقاوم در برابر آب دانست ولی لفظ ضد آب برای این مصنوعات چوبی که پایه ی چوبی دارند نامناسب می باشد. درب داخلی HDFدارای تنوع زیادی در بازار می باشد و از کشور های مختلف بصورت وارداتی مورد استفاده قرار می گیرد. درب داخلی ساختمانی HDF دارای مدل های متنوع و زیادی می باشند که با رنگ های پلی استری و پوشش های رنگی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. مدل های اودسا و ۳ قاب ۲ قاب و مدل های حصیری از مدل های پر فروش سالیان اخیر بوده اند که بخصوص سازندگان عمده به دلیل قیمت معقول تر این درب ها، مدل های درب داخلی اتاق HDF و درب داخلی سرویس HDF را بکار می گیرند.

معمولا درب داخلی ساختمان HDF با عرض های ۸۰ تا ۹۰ سانتی متر برای درب های اتاقی ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. درب سرویس و حمام HDF نیز معمولا با عرض های ۷۰ تا ۸۰ سانتی متر تولید می شود. البته با توجه به اینکه درب های سرویس HDF ممکن است با محدودیت هایی روبرو باشد ممکن است از عرض ۷۰ سانتی متر کمتر نیز مورد استفاده قرار گیرد. وجود روشویی در سرویس عامل محدودیت زا برای عرض درب داخلی سرویس HDF می باشد. معمولا عرض درب اتاقی HDF متناسب با متراژ واحد ساختمانی می باشد. معمولا در ساختمان های با متراژ بالای ۱۰۰ سانتی متر عرض درب اتاقی HDF در محدوده ۸۲ تا ۹۲ سانتی متر قرار دارد که وسایل بزرگ نیز از این درب ها می تواند عبور کند. البته قیمت درب داخلی ساختمانی سرویس HDF با درب اتاق HDF متفاوت نمی باشد. این به این خاطر می باشد که رویه درب اتاقی HDF و درب سرویس HDF با عرض های مختلف از کشور های ترکیه و چین وارد ایران می شود و اختلاف قیمت جزیی بین عرض ها مختلف وجود ندارد و معمولا سازندگان و فروشندگان درب های سرویس و اتاقی HDF یک قیمت واحد را برای هر عرضی در نظر می گیرند.

نمایندگی درب داخلی اچ دی اف

درب اچ دی اف مانند بسیاری از درب های موجود در بازار جزء دسته درب های روکشی می باشد، به طوری که روکش های اچ دی اف توسط یک سری تولید کنندگان رویه آماده می شود و تولید کنندگان درب تنها این رویه ها را بر روی کلاف چوبی پرس خواهند کرد که متاسفانه این رویه ها در ایران تولید نمی شوند.
رویه های اچ دی اف عمدتاٌ از کشور های چین، مالزی، ترکیه و رومانی وارد بازار ایران می شوند، از نظر کیفی و قیمت رویه های اچ دي اف تولیدی مالزی و چین در یک سطح و رویه های اچ دی اف تولید کشورهای رومانی و ترکیه نیز در یک سطح قراردارند. در حال حاضر رویه اچ دی اف ترک و رومانی موجود در بازار ایران از کیفیت  بهتری برخوردار هستند.
در کارخانه های تولید کننده درب اچ دي اف، ورق های اچ دي اف را به وسیله دستگاه ممبران یا پی وی سی نیز روکش می کنند و درب هایی با نام درب پی وی سی یا درب اچ دی اف روکش پی وی سی به بازار عرضه می نمايند.
اچ دی اف در حین ساخته شدن برای زیبایی بیشتر توسط دستگاه های پیشرفته طرح دار می شود، به این ترتیب که نقوش طبیعی چوب بر روی آن حکاکی شده و پس از رنگ آمیزی جلوه بسیار زیبایی را در حین سادگی پیدا می کند، لایه میانی این درب ها را با شبکه بندی چوبی یا مقوایی که شباهت زیادی به لانه زنبور دارند و آن را هانی کام می نامند پر می کنند که با فاصله 2.5 سانتی به صورت لانه زنبوری در آمده است. استفاده از شبکه بندی ها در فضای خالی بین رویه های درب برای بالا بردن مقاومت درب در برابر ضربه و شکنندگی می باشد، می توان از پرکننده های دیگری مانند یونولیت برای پر کردن فضای خالی بین درب استفاده کرد این پر کننده ها عایق بهتری برای جلوگیری از انتشار صدا و همچنین اتلاف انرژی گرمایی و سرمایی می باشند.
درب های اچ دی اف خود را از شرکت های تولید کننده که برای مدت طولانی در این کسب و کار بوده اند و یا از نمایندگی های مجاز آن ها تهیه کنید. گروه راشا در زمینه تولید درب های hdf اماده خدمت رسانی می باشد.

درب ساختمانی HPL

این درب ها همان درب اچ دی اف هستند که با یک ورق ملامینه پوشیده شده اند و به دلیل براق بودن شان میزان خش دار شدن شان زیاد است.

درب ساختمانی PVC

درب های ساختمانی با روکش پی وی سی برای سرویس بهداشتی و حمام مناسب هستند و استفاده می شوند. عدم آسیب پذیری این نوع از درب ها در برابر نفوذ آب برای محیط های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین می توانید از این نوع از درب ها برای ورودی نیز استفاده کنید. قیمت درب ضد آب دستشویی و فضاهای مرطوب معمولا بالاتر قیمت درب اتاق و سایر درب ها  است.

درب ساختمانی تمام چوب

این درب از قدیم به دلیل زیبایی طرفداران بسیاری داشته است و معمولا از چوب راش و روس ساخته می شود و برای درب ورودی ساختمان و یا درب اتاق خواب ها بسیار مناسب هستند.

درب ضد سرقت

همان طور که از نام آن ها مشخص است به دربی گفته می شود که مانع از ورود سارقین است و در مقابل هرگونه تخریب مقاوم است همچنین ایمن و قابل اطمینان است، اما اطمینان به این درب به منظور صد در صد ضد سرقت بودن آن ها نیست، ولی در مقایسه با درب های چوبی دیگر مطمئن تر است.انواع درب های ضد سرقت عبارتند از: درب ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ایرانی که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

درب ضد سرقت ترک

درب ضد سرقت ترک در نما بیرونی از ورق های ام دی اف با ضخامت 10 میلی متراستفاده می شود. استحکام و مقاومت این نوع درب با توجه به فضای خالی بین ورقه های ام دی اف با ورقه های فولادی تقویت می شود. ابعاد باز شوی این نوع از درب ها حدود 1 متر است.

درب ضد سرقت چینی

این نوع از درب ها معمولا از روکش فلزی به طرح چوب ساخته می شوند که در مدل های مختلف تولید می شوند. دارای 10 تا 15 زبانه فولادی است که از هر سه طرف به صورت قفل مرکزی به همراه یک یا دو کلید عمل می نماید. لولا های مخفی درب به گونه ای طراحی شده است که از داخل قابل رویت نیستند.

درب ضد سرقت ایرانی

درب های ضد سرقت ایرانی از جنس رویه ام دی اف با ضخامت 8 میلی متر است. معمولا از لولا های ساچمه ای برای گردش بی صدا و راحت لنگه بر روی چارچوب استفاده می شود. این نوع از درب های ضد سرقت دارای پین های ثابت در پشت کار برای امنیت بیشتر است و وزن تقریبی این نوع از درب ها 120 کیلوگرم است.

انواع برند درب های ضد سرقت

برند های متنوعی در بازار برای انواع درب ضد سرقت موجود است که بر اساس نوع کشور سازندشان که غالبا  ایرانی، ترک و چینی هستند قیمت متفاوتی نیز دارند. از مطرح ترین برندهای تولید کننده درب های ضد سرقت ترکیه ای می توان به  Tuna ahsap ،AGT DOOR ، Efor و برای یراق آلات آن به برند Kale اشاره کرد. از جمله تولید کنندگان ایرانی درب های ضد سرقت می توان، گروه صنعتی doorcoo، ایساتیس نمایندگی شرکت UNVER Celik Kapi ترکیه ، گروه صنعتی پایا، لیان طرح ایلیا را نام برد. در مورد درب های ضد سرقت چینی با توجه به وسعت بازار چنین درب هایی امکان معرفی دقیق برند برای آن ها مقدور نیست.

مزایای انواع درب های ساختمانی

•    درب های ساختمانی اچ دی اف عایق صوتی و حرارتی هستند.
•    درب ضد سرقت پی وی سی نصب آسان و سریعی دارند و می توانید از ابزار آلات لوکس برای آن ها استفاده کنید و به دلیل تنوع در طرح و رنگ هر سلیقه ای را پوشش می دهند.
•    درب ای بی اس ضد آب و ضد خش است.
•    استفاده از درب تمام چوب که قبل از ساخت خشک شده باشد دارای مزایایی مانند کاهش احتمال پوسیدگی، مقاومت در برابر حشرات و افزایش کیفیت و رنگ پذیری و قابلیت ابزار خوری است.
•    درب های ضد سرقت در برابر فشار، برش و دستکاری قفل از ایمنی بالایی برخوردار است، عایق رطوبت، حرارت و صوت است و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند، دارای لولای مخفی و غیر قابل دیدن است، قفل درب ضد سرقت از استحکام بالایی برخوردار است و همین امر مانع از سرقت می شود، تنوع در رنگ و ظاهر دارد و همچنین ضد آب است.

معایب انواع درب های ساختمانی

•    درب تمام چوب به نسبت دیگر درب ها گران تر است.
•    درب اچ پی ال به علت براق بودن روکش امکان خراشیدگی و خش بر روی آن بیشتر است.
•    درب ضد سرقت در هنگام حریق و آتش سوزی غیر قابل باز شدن است زیرا بعضی از این درب ها قفل های شان از آلیاژ غیر استاندارد است که در صورت آتش سوزی باعث ایجاد مشکل می شود.

نکات خرید انواع درب ساختمانی

1.    اگر درب اچ پی ال را انتخاب کرده اید دور تا دور آن را توسط رنگ یا نوار های ای بی اس بپوشانید زیرا آب به راحتی وارد چوب می شود.
2.    امکان دارد روکش پی وی سی بر روی درب ام دی اف در حمام به دلیل بخار و رطوبت به صورت پوسته در بیاید.
3.    در اطراف درب های ضد سرقت به منظور جلوگیری از گرد و غبار و اتلاف انرژی از یک نوار پلاستیکی استفاده می شود.
4.    درب های ضد سرقت بر خلاف دیگر درب ها از چند نقطه به چارچوب متصل می شود.

کدام درب بهتر است؛ قاب‌ دار یا ساده؟

نکته مهم در انتخاب درب، نوع طراحی و تعداد قاب آن است. باید توجه کنید اگر منزل شما شلوغ است و مبلمان‌ های زیادی دارید یا چند درب ، در کنار یکدیگر قرار گرفته‌ اند ، از درب‌ های ساده با بافت‌ های ظریف استفاده کنید. در صورتی که تمایل به انتخاب درب‌ های قاب‌ دار دارید، حتما تعداد قاب در، کم باشد. مثلا یک قاب کلی یا نهایت دو قاب را انتخاب کنید. در این حالت معمولا یک قاب در بالا و دیگری در پایین درب قرار دارد. این انتخاب از شلوغی و آشفتگی فضای شما کم می کند. 

رنگ مناسب برای درب‌ ها

اگر فضای منزل‌ تان وسیع است، در انتخاب رنگ درب آزاد هستید. می توانید مناسب با سلیقه‌ تان درب‌ ها را رنگ‌ آمیزی کنید. در صورتی که فضای منزل‌ تان وسعت کمتری دارد، بهتر است از رنگ سفید یا شیری و در کل از روشن‌ ترین فام رنگی، رنگ مورد نظرتان استفاده کنید. اگر رنگ درب‌ ها را با رنگ دیوارها انتخاب کنید، یکپارچگی خوبی ایجاد می‌ کنید. این کار از آشفتگی محیط کم می کند و از نظر بصری آرام بخش است. ناگفته نماند این انتخاب برای کسانی است که رنگ دیوارهای روشنی دارند. مثلا رنگ دیوارها آبی آسمانی است و رنگ درب یک درجه از آن روشن‌ تر انتخاب می‌ شود. 
 

ابعاد استاندارد برای درب داخلی

اندازه استاندارد برای درب‌ های یک لنگه داخلی، معمولا بر حسب نوع کارکرد فضا متفاوت است. عرض درب برای اتاق‌ های اصلی بین ۸۰ تا ۹۰ سانتیمتر، اتاق‌ های معمولی و سرویس بهداشتی‌ ها ۷۰ سانتیمتر است. ارتفاع درب‌ ها از ۱۸۵ تا ۲۰۰ سانتیمتر در نظر گرفته می‌ شوند. 

خرید درب داخلی

جهت اطلاع از قیمت دربهای ضد سرقت بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. قیمت درب ضد سرقت
ویژگی های درب ضد سرقت,قیمت درب ضد سرقت,فروش درب ضد سرقت

ویژگی های درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت که از استاندارد های روز جهانی بهره می برند در مقایسه با درب های دیگر دارای ویژگی هایی هستند که میتوان به موارد زیر اشاره نمود :
درب ضد سرقت,درب ضد سرقت ارزان,درب ضد سرقت ایرانی,درب ضد سرقت ترکیه ای,درب ضد سرقت خوب,درب ضد سرقت ایمن,بهترین درب ضد سرقت,نمایندگی درب ضد سرقت

در هنگام خرید درب ضد سرقت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در هنگام انتخاب و خرید درب ضد سرقت به یک سری نکات باید توجه کنیم تا بتوانیم بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنیم .
مشخصات درب ضد سرقت,درب ضد سرقت,بهترین درب ضد سرقت

مشخصات درب ضد سرقت

مشخصات درب ضد سرقت چینی : درب ها ی ضد سرقت چینی دارای 4 عدد لولا هستند که به صورت مخفی بوده و قابلیت ریگلاژ را نیز دارند و بر روی آن یه عدد چشمی و زنگ نصب شده است و علاوه بر دستگیره های زیبا دارای قفل شب بند می باشند.
اجزای درب ضد سرقت,درب ضد سرقت

ساختار و قطعات تشکیل دهنده درب ضد سرقت و دلیل استفاده از آنها

درب ضد سرقت ممکن است به انواع مختلف قفل های ضد سرقت مجهز شده باشد. هر کدام از این قفل ها دارای میزان امنیت های متفاوتی هستند. مهم ترین و اصلی ترین اجزا در درب ضد سرقت، قفل ها هستند. بنابراین هنگام خرید درب ضد سرقت حتما به قفل آن توجه کنید.